Kapela Jazz Efterrätt byla založena v roce 1998 kytaristou Lukášem Chejnem. V té době se v ní sešli mladí jazzoví hudebníci saxofonista Bharata Rajnošek, baskytarista Tomáš Uhlík, klávesista Martin Hořejší a bubeník Lukáš Doksanský.

Jazz Efterrätt hrál nejprve v pražských barech, jeho repertoárem byly jazzové standardy, hrané převážně ve funky rytmu. Ostrý pulzující rytmus, to bylo to, co kapelu vždy bavilo a charakterizovalo. Během následujících let se kapela postupně dostala do programů pražských jazzových klubů. Kromě vystupování na jazzových festivalech (plzeňský Jazz na ulici, Jazzový festival v Ústí nad Labem....), podnikala koncertní tour po Čechách a na Moravě.

V roce 2000 na postu saxofonu Bharatu Rajnoška vystřídal Martin Plachý a jako jako druhý dechař nastoupil do Jazz Efterrätt trombonista Jan Veverka. S příchodem nových hudebníků začala kapela zkoušet a hrát vlastní autorské skladby, většinu z nich pak zaznamenala v roce 2001 na své debutové CD Nakousnuto. Ve snaze o pestrost a multižánrovost byli ke spolupráci na tomto albu přizváni zpěváci Ridina Ahmed, Rylow Williams a trumpetista Jan Hasenöhrl.

Na jaře 2006 vychází album Festival Is The Best, které je až na hancockovu Maiden Voyage celé autorské. Některé skladby z tohoto CD hraje Jazz Efterrätt na svých koncertech dodnes. V témže roce nastupuje na místo klávesisty Petr Beneš, který se později také angažuje coby autor skladeb, které kapela v roce 2011 nahrála na své zatím poslední album Jazz Efterrätt – 2011. Za bicí soupravu tehdy jako stálý člen kapely usedá Ondřej Pomajsl. V roce 2013 se novým klávesistou kapely stává Vítek Pospíšil. Kapela tak získává svou finální podobu:

Vedle koncertování s kapelou Jazz Efterrätt, se její hráči podílejí na projektech spojených s Českým národním symfonickým orchestrem. Hrají v Bigbandu Svatého Blažeje pod vedením dirigenta Kryštofa Marka, pravidelně též doplňují ČNSO na koncertech v rámci mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms.

S Janem Hasehörlem natočili pro label Out Of Frame dvě alba La Parada (2004) a Waiting For Art (2009), na kterých se někteří hráči Jazz Efterrätt podílejí i autorsky.